آیا اپل آیفون پرو را با صفحه‌نمایش خمیده می‌سازد؟

در جدیدترین شایعات منتشر شده درباره‌ی «آیفون پرو» (iPhone Pro)، گفته شده که این گوشی با صفحه نمایش خمیده راهی بازار خواهد شد.

شایعات به عرضه‌ی آیفون پرو با صفحه نمایش خمیده اشاره می‌کنند.

در چند روز گذشته شایعات مختلفی درباره‌ی ساخت آیفون ۵٫۸ اینچی که احتمال دارد با نام آیفون پرو عرضه شود، منتشر شده است. به احتمال زیاد این گوشی یک صفحه نمایش OLED خواهد داشت و در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود.

در شایعات جدید گفته شده که این تلفن همراه هوشمند یک صفحه نمایش خمیده خواهد داشت که لبه‌های گوشی را از بین می‌برد. در قسمت خمیده دکمه‌های مجازی قرار گرفته تا کاربران با آن‌ها کار کنند. البته شرکت اپل حق ثبت صفحه‌نمایش خمیده را در سال ۲۰۱۳ ثبت کرده بود و احتمال دارد که این ایده در چند سال آینده به حقیقت تبدیل شود. این شرکت در سال ۲۰۱۱ هم حق ثبت دیگری داشت که به ساخت یک آیفون کاملا گرد و کره‌ای شکل اشاره می‌کرد. در این ایده هم آیفون هیچ گونه لبه‌ای نداشت و صفحه نمایش دورتادور گوشی را دربر گرفته بود. در ادامه می‌توانید تصاویر از حق ثبت‌های اپل برای ساخت یک گوشی با صفحه‌نمایش خمیده را مشاهده کنید:

‌‌‌‌‌‌‌‌

علاقه‌ی اپل به ساخت آیفون‌هایی با صفحه نمایش بزرگ‌تر قابل انکار نیست. این شرکت برای رقابت با سامسونگ که گوشی‌هایی با صفحه نمایش بزرگ عرضه کرده، قصد دارد محصولاتی بزرگ‌تر راهی بازار کند.